Z divokých koní kapely Rolling Stones udělala plzeňská skupina Cop koně bílé

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kapela Rolling Stones během koncertu v Abú Dhabí - Mick Jagger, Charlie Watts a Keith Richards

Plzeňská skupina Cop je dlouholetou stálicí české bluegrassové scény, kde pořád platí její muzikantská suverenita i pěvecký projev kapelního lídra Míši Leichta. Věrna svému zvuku si zajímavě poradila i s písničkou, která má své pevné místo v srdcích příznivců legendární kapely Rolling Stones.

Nejen že z jejích Divokých koní udělal Cop koně bílé, ale také skladbu zrychlil a přesadil blíže svému naturelu. Ostatně hrát si na čistou kopii tak nezaměnitelné party, jakou jsou Stones už téměř 60 let, by nedávalo smysl.

Muzikantské charisma party kolem Micka Jaggera a Keitha Richardse je natolik výjimečné, že vlastně jakékoliv napodobování předem vylučuje. Také proto je srovnání „copáckého“ pokusu s originálem docela svěžím setkáním dvou hudebních výrazů. Žánrových i interpretačních.

Obě verze písně si můžete poslechnout v rubrice Písničky z cizí kapsy.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.