Výše regulovaného nájemného v Jindřichově Hradci se mění

25. srpen 2010

V Jindřichově Hradci se změní výše regulovaného nájemného. V letošním roce město toto nájemné nezvyšovalo, protože výdaje na správu bytového fondu s regulovaným nájemným se rovnaly částce, kterou na nájemném vybralo.

Podle současné legislativy ale město může regulované nájemné navýšit naposledy v letošním roce, poté s ním už nebude možné hýbat. Jindřichohradečtí radní proto odsouhlasili zvýšení regulovaného nájemného na maximální možnou výši. Zároveň ale město nájemníkům v prosinci letošního roku a v příštím roce poskytne slevu z nájemného.

Jak vysvětlil tajemník jindřichohradeckého městského úřadu Karel Přibyl, částka, kterou lidé za regulované nájemné zaplatí, se tak vlastně téměř nezmění: „U bytů s nesníženou kvalitou bydlení bude poskytnuta sleva ve výši 20 procent ze stanoveného nájemného. Cena u těchto bytů by činila 42 korun za metr čtvereční. U bytů s nesníženou kvalitou by byla sleva vyšší, dokonce 30 procent. Konečná výše nájemného by činila 33 korun a 70 haléřů.“

V současné době jsou ceny regulovaného nájemného v Jindřichově Hradci různé. Nájemníci v bytech s nesníženou kvalitou bydlení zaplatí od 33 do 39 korun za metr čtvereční, byt se sníženou kvalitou bydlení potom vyjde na částku od 26 do 31 korun za metr čtvereční.

Spustit audio