Vyčistit bazény, někde i dokončit úpravy zázemí. Letní koupaliště se připravují na sezónu
Místo dětského křiku se zatím z letních koupališť ozývá zvuk vysokotlakých čističů nebo stavebních strojů. Plovárny začaly s přípravou na letní sezónu. Očistit stěny i dno vypuštěného bazénu musí například na koupališti Škorna ve Vodňanech na Strakonicku.
„Čistí se celý bazén. Přes zimu do něj napadá listí, udělají se tady řasy, takže se všechno musí vypustit, vystříkat nahrubo a pak se vezme speciální chemický přípravek na čištění nerezu,“ popisuje správce koupaliště Škorna ve Vodňanech Jan Kušnír.
Termín otevření vodňanské plovárny závisí na počasí, ale správce předpokládá, že by to mohlo být v polovině června.
Připravit koupaliště na léto musí i ve Strakonicích. Kromě běžné údržby tam navíc dokončují stavební úpravy. „Je zde nové zázemí pro rodiče s malými dětmi, nové toalety, sprchy, převlékárny,“ ukazuje vedoucí Petra Šímová.
Zázemí vzniká u dětských bazénků. „Rozšíříme tím kapacitu pro celý areál a rodiče s dětmi to budou mít jednoduší, protože stávající sociální zázemí bylo daleko,“ dodává Petra Šímová.
Stavba má být hotová do poloviny července. Strakonická plovárna otevře během června, konkrétní termín bude záviset na počasí.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Magyar potřebuje získat zmrazené peníze z Unie, aby co nejrychleji pomohl ekonomice, míní novinář Ehl
-
Mobilizují se nevoliči a kampaně jsou brutálnější, říká politolog Ruczaj o poučení z Orbánovy prohry
-
Jen papírový tygr? Spojené státy NATO a Evropu potřebují, navzdory Trumpovým výrokům
-
Pozastavíme zprávy veřejnoprávních médií, slíbil Magyar. Nejdřív chce zajistit jejich nestrannost



