Volejbalisté Jihostroje naskočili do přípravy v rozpálené sportovní hale

První trénink v nové sezoně už mají za sebou volejbalisté Jihostroje České Budějovice. Pořádně se u něj zapotili. A to nejen proto, že nad palubovkou sportovní haly bylo téměř nesnesitelných 28 stupňů.

Ladně mezi hráči proplouvala fyzioterapeutka Andrea Chalupová, trenér René Dvořák prvnímu tréninku pozorně přihlížel zpovzdálí.

„Je to takový ten první měsíc, kdy je větší nápor a postupně přecházíme k volejbalu. My už se od půlky srpna zaměříme na volejbal trochu víc, než to bylo loni,“ popsal trenér.

Volejbalisté Jihostroje poprvé od roku 2006 nezískali v extralize medaili

V čtvrtfinále extraligy se volejbalisté Jihostroje utkali s Příbramí. Až poslední zápas rozhodl o tom, že do semifinále postoupí právě České Budějovice

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice prohráli s Duklou Liberec 2:3 a celkově v sérii o extraligový bronz 1:2. Jihočeši tak poprvé od roku 2006 nezískali v nejvyšší soutěži medaili.

Až prázdniny definitivně skončí, profesionální volejbalisty podle něj čeká sehrávání se vším všudy, tedy sedm až osm tréninků týdně.

Trenér René Dvořák může čerpat i ze svých vlastních hráčských zkušeností. „Mně třeba vadilo běhání dlouhých tratí za mých časů, nicméně tohle už je dávno passé. Já si myslím, že nejobtížnější pro ně asi bude spíš ten začátek volejbalu, dril ve sportovní hale, kde tedy bohužel teď je 28 stupňů,“ doplnil.

Spustit audio
autor: Kamil Jáša

Odebírat podcast

Související