Volejbalisté budějovického Jihostroje udolali ve více než dvouhodinovém zápase soupeře z Kladna

2. prosinec 2019

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice doma porazili Kladno. Hokejisté Motoru si přivezli další tři body, tentokrát z Frýdku Místku. Daří se i fotbalistům Dynama v první lize. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Další domácí zápas odehráli volejbalisté Jihostroje. V českobudějovické sportovní hale porazili Kladno 3:2 na sety. Trenér René Dvořák chválil, a to dokonce i soupeře. „Kladno doplnilo kádr, má možnost střídání, takže hodně posílilo. Je to parta zkušených pardálů, kteří pošli reprezentacemi,“ připomněl.

V týmu Jihostroje stále chybí rezervní nahrávač Ondřej Piskáček. „Bohužel se stále léčí, cvičí, rehabilituje a dává dohromady pochroumané rameno,“ potvrdil René Dvořák.

Extraligové utkání Jihostroje s Kladnem přineslo velkou bitvu, která trvala 140 minut. Výborný výkon podal českobudějovický Martin Kryštof. „Myslím, že rozhodla odvaha, ale my jsme to málem prohospodařili. Osobně si myslím, že to byl zápas na 3:0, nicméně jejich servis to dokázal zvrátit. Naštěstí jsme dokázali odpovědět, když Miguel trefil dvě esa, tím nás možná nějakým způsobem uvolnil, takže to byl klíč,“ komentoval.

Sportovní ozvěny výsledkově

Hokejisté Motoru České Budějovice cestovali za dalším utkání ve druhé nejvyšší soutěži do Frýdku Místku. Domů se vraceli s výhrou 4:2. S přehledem vedou tabulku, mají 72 bodů, na druhém a třetím místě jsou Litoměřice a Přerov s 54 body.

Čtěte také

Basketbalistky ze Strakonic mají na svém kontě první vítězství. Jihočešky porazily Ostravu 68:63. Nejen devíti body pomohla k výhře Karolína Fadrhonsová. Začala výborně, brzy nasbírala sedm bodů, pak se její bodový příspěvek poněkud zasekl. „Měla jsem tři otevřené pozice a bohužel mi to nepadlo, ale vůbec jsem si s tím hlavu nelámala. Řekla jsem si, že když to nepadá, tak pomůžu týmu jinak, a snažila jsem se otevřít pozice jiným hráčkám. Myslím, že se to povedlo,“ řekla.

Fotbalisté českobudějovického Dynama vyrazili ve Fortuna lize do Jablonce. Jejich vítězství 1:0 je dalším senzačním výsledkem. V tabulce první ligy je Dynamo České Budějovice sedmé, v osmnácti kolech nasbíralo 27 bodů, na čtvrtou Spartu ztrácí pouhé dva body a na jaře bude bojovat o pohárovou Evropu.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související