Víno ve vinařské rodině Šilinkových vybírá rafinovaným způsobem vždy manželka

2. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Alena a Jiří Šilinkovi, kteří vlastní vinařství v Pavlově

Alena a Jiří Šilinkovi se potkali ve Valticích, kde on studoval střední vinařskou školu a ona bydlela. Společně teď žijí řadu let v Pavlově, kde je pan Jiří už třetí generací vinařů.

Právě on se smíchem přiznává, že víno k večernímu posezení vlastně vybírá manželka. „Já se řídím tím, že jeden náš kamarád se chlubí, že víno vybírá jenom on. Jeho žena ale ví, že vždycky ve vinotéce bere první lahev zleva, tak tam narafičí víno, na které má právě chuť ona,“ vysvětluje Jiří Šilinek.

Dodává, že zatímco si mnozí konzumenti vína myslí, že do vinohradu se chodí jen sklízet, v současné jarní době rozhodně nemá čas zahálet. A rozhodně vždycky se do práce pustí i paní Alena.

Rozhovor s manželi Šilinkovými si poslechněte v pořadu Dámská jízda. Dále pořad nabízí reportáž o májové zahradě, která je splněným snem jedné obyvatelky Českých Budějovic, a také zalistování knihou Péťa se učí mluvit i lunárním kalendářem.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj:
Spustit audio

Související