Vím, že jen sním - Pavel Novák a Tom Jones

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Noty, hudba, píseň
0:00
/
0:00

Krásně vyklenutá balada s countryově táhlou melodií, to byla neodolatelná lahůdka, kterou si v ostravském rozhlasovém studiu sezobl Pavel Novák. 

S nahrávkou, kterou mu přesně podle předepsaného originálu vyzdobil Ostravský rozhlasový orchestr, byli hotovi 30. září 1967, tedy ani ne rok poté, co celých 6 týdnů suverénně okupovala čelo britského hitového žebříčku.

A nedostal ji tam ten první, který ji nazpíval, byť nešlo o nikoho menšího než Jerryho Lee Lewise, jednoho z apoštolů rock´n´rollu. Jenže teskný song o vůni domova Green, Green Grass Of Home, si po něm zcela cíleně s dobrým nosem na to, co se bude líbit, vybral Tom Jones. A bylo rozhodnuto. Přitom, když skladbu natáčel, platil na scéně za bouráka, pohybujícího se v daleko vzrušenějších výrazových polohách. Ne nadarmo mu taky od těch dob přezdívají Velšský tygr.

Jednoduchá, pomalá, zpěvná melodie si však žádala jiný výraz a Jones ho vystihl perfektně. Předvedl ji ve střední poloze, daleko od svých svalnatých tenorových výšek. Vlastně tak, aby si ji s ním mohlo zazpívat i publikum.

Spustit audio