Víkendový sport

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice vyhráli nad Matematicko-fyzikální fakultou na jejich palubovce 3:1. Domácí ovšem nastoupili proti jihočechům bez respektu a v prvním setu je přehráli. Ve zbytku zápasu se už projevili kvality Jihostroje, který celkově zvítězil, i když ze sebe museli jeho hráči vydat mnoho sil.

Prvoligoví házenkáři Jiskry Třeboň pokračují v parádní jízdě druhou nejvyšší soutěží. Tentokrát porazili doma Rožnov pod Radhoštěm 24:17 a protože Jičín prohrál ve Zlíně, dostali se jihočeši na skvělé druhé místo, kde ztrácejí 3 body na vedoucí celek Hranic.

V první hokejové lize prohrál IHC Písek na domácím ledě s favorizovaným celkem Liberce 0:2. Ve druhé lize skupině Střed prohrál Tábor v Benátkách nad Jizerou 1:6, Milevsko rozdrtilo doma Jablonec 7:0 a Jindřichův Hradec přehrál Chrudim 6:0. Ve skupině Západ si Strakonice na domácím ledě poradily se Slaným 4:3.

V extralize vodních pólistů vybojovali v domácím bazénu muži Fezka Red Dogs Strakonice ze dvou zápasů s mistrem republiky týmem Ústí nad Labem jeden bod za remízu v prvním utkání 9:9. Domácí využili i toho, že hosté nepřijeli v nejsilnější sestavě. I z tohoto důvodu ale nebyl trenér Pavel Dušek spokojen s výkonem mužstva po druhém zápase, který Jihočeši prohráli 13:15. V tabulce zústávají Strakonice na druhém místě s devítibodovou ztrátou na Ústí, na třetí Slávii mají náskok jednoho bodu.

Cyklokrosař Táborského týmu Budvar Josef Soukup zvítězil v závodu druhé kategorie jezdců do 23 let ve francouzském městě Lanarvilly. Druhý za ním skončil jeho oddílový kolega David Kášek.