Víkendový sport

Fotbal

V České fotbalové lize uhrálo béčko SK České Budějovice remízu 1:1 v Milíně a Prachatice vyhrály v Čelákovicích 2:1. Prachatice jsou třetí, Budějovice osmé.

Ve fotbalové divizi si Kaplice odvezla krutou porážku z Rokycan v poměru 1:8, Sezimovo Ústí vyhrálo v Tachově 3:2, Milevsko prohrálo v Chlumčanech 0:1, Písek porazil doma US Praha 2:1, Strakonice podlehli Přešticím 2:4, Třeboň béčku Příbramy 0:2 a Tábor Klatovům 1:3. Nejlépe se z Jihočechů drží Sezimovo Ústí na 3. místě.

Prvoligovým hokejistům Písku se podařilo napravit si reputaci po vysoké prohře v Liberci a po zodpovědném výkonu dokázali zdolat Prostějov 2:1, když se trefil Mazanec a Šimek.

Ve skupině Střed druhé hokejové ligy porazil Tábor v jihočeském derby Milevsko 2:1 a Jindřichův Hradec zvítězil nad Jabloncem nad Nis. 5:2. Ve skupině Západ prohrály Strakonice v Klášterci 2:3.

Velkým překvapením skončilo utkání první ligy házenkářů mezi vedoucím týmem tabulky Kopřivnicí a Jiskrou Třeboň. Domácí Jihočeši totiž jednoznačně zvítězili 28:19 a v závěru se utkání dokonce téměř proměnilo v jejich exhibiční vystoupení. Třeboň posunulo toto vítězství na šesté místo, Kopřivnice naopak spadla až na třetí pozici.

Motocyklový závodník Jakub Smrž vyhrál předposlední závod mezinárodního mistrovství Španělska. Do závodu odstartoval z pole position. Na dalších příčkách dojel Španěl Rodriguez a Ital Ballerini. V tomto týdnu se Jakub Smrž zůčastní ještě závodu v Cherezu.

Šesté místo obsadil v úvodním závodu Světového poháru cyklokrosařů v italském Monopoli český reprezentant Jiří Pospíšil. Do cíle dojel se ztrátou 1:26 minuty na vítězného Svena Nijse z Belgie. Další český cyklokrosař Václav Ježek skončil osmý. Po úvodních problémech s kolem dojel na 13. místě Trunschka všichni tito tři čeští jezdci jsou z Authoru Praha. Kamil Ausbuher z Táborského týmu Budvar byl 15. se ztrátou 2 minuty a 20 vteřin, další táborský jezdec Pavel Kášek dojel 26., ale stále se držel v bodované patnáctce, ze které ho vyřadil defekt.