Víkendové tipy

Ve znamení slavností města je víkend v Českých Budějovicích. Nesou název Budějcké švejkoviny aneb Prvorepubliková lidová zábava poro všechny. Již dnes večer po 22. hodině by měl oblohu nad slepým ramenem Malše rozzářit ohňostroj.

Na stadionu SKP v Českých Budějovicích se v sobotu od 8 hodin odehraje okresní kolo soutěže v požárním sportu družstev mužů a žen.

V Besednici na Českokrumlovsku je v sobotu od 10 hodin připravena pohárová soutěže mladých hasičů, v Protivíně mají na programu od 14 hodin pohárovou soutěž okresního sdružení hasičů a na Jindřichohradecku se v Horní Olešné a v Heřmaneči uskuteční také pohárové soutěže v požárním sportu.

Milovníci mašinek mohou ode dneška až do neděle přijít do Domu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci. Koná se tam 5. ročník výstavy železničních modelů.

Také město Písek žije až do neděle slavnostmi pod názvem Dotkni se Písku. Na Výstavišti je otevřeno středověké městečko Faber, součástí dění je také divaedelní pouť na městském ostrově.

Sběratelé si dali dostaveníčko na sobotu do Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích. Sběratelská burza všech oborů začíná už v sedm ráno.

Na hradě Rožmberk budou v sobotu provádět návštěvníky někdejší obyvatelé hradu - hrabě Buquoy s manželkou, jejich příbuzní a poddaní. Odehraje se zde akce nazvaná Živé obrazy aneb Rožmberská historie zblízka.

V sobotu se na střelnici na Korkusově Huti nedaleko Vimperka uskuteční již čtvrtý ročník setkání lesníků na Šumavě. Setkání začne v půl deváté a na programu jsou mimo jiné dvě střelecké soutěže. První o Pohár Skláře a druhá o Pohár starosty města Vimperk.

Ve Strunkovicích nad Blanicí na Prachaticku se v sobotu uskuteční ojedinělá výstava 25 fotografů z Čech a Slovenska nazvaná Foto na provázku. Výstava začne v deset hodin dopoledne a její jedinečnost spočívá v tom, že fotografie se zde prezentují, jak název napovídá, zavěšené na provázku a navíc je výstava zvláštní i tím, že je pouze půldenní. Skončí tedy ještě v sobotu v osmnáct hodin.

Česká cyklistická elita se v sobotu sejde na jihu Čech. Silniční cyklistický závod se jede v Hůrkách u Nové Bystřice. V neděli se závodí v Jindřichově Hradeci.