Víkendové tipy

V píseckém kulturním klubu se v sobotu sejdou sběratelé. Od 7.30 se tam koná 59. bazar sběratelů pivovarských suvenýrů, známek, pohlednic a dalších sběratelských zajímavostí.

V Sedlici nas Blatensku se v sobotu odehraje zahájení cyklistické sezony. Start cyklistické projížďky je ve 13.30 u místní sokolovny. Protože se pojede po trase závodu z roku 1951, vítají pořadatelé i účastníky na historických bicyklech.

Na vodu lze vyrazit také v sobotu do Suchdola nad Lužnicí. Tradiční odemykání této řeky začíná v 10 hodin na vodácké základně u Klikova mostu.

Turistický pochod Obrataňské okruhy startuje v sobotu mezi 7. a 9. hodinou z Obrataně. Účastníci si mohou vybrat z několika tras podle své fyzické kondice.

Po úzkokolejce se bude jezdit s párou. V neděli v 9.30 vyjíždí z Jindřichova Hradce do Obrataně parní vlak. Akci doplní v Kamenici nad Lipou ukázka práce hasičů v historických uniformách.

Řemeslný trh se v sobotu koná (9-17 h) na zámeckém nádvoří v Třeboni. Bude součástí oslav výročí 400 let od příjezdu Petra Voka do města.

Státní zámek Kratochvíle na Prachaticku otevře návštěvníkům už v sobotu 30. března a otevřeno bude i o velikonočních svátcích. Věž zámku nebude ani po skončení rekonstrukce zařazena do prohlídkové trasy, veřejnost dostane možnost jen při výjimečných příležitostech, jako jsou například Dny evropského dědictví. Slavná expozice animovaného filmu zůstane letos beze změn.