Víkendové tipy

Strakonice

Ve znamení adventních trhů je tento víkend na různých místech Jihočeského kraje. Adventní trhy pod Rumpálem ve Strakonicích začínají už dnes v 16 hodin. Jejich pořadatelem je Muzeum středního Pootaví a potrvají až do neděle.

Staročeský jarmark řemesel začne zítra na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Jeho součástí budou i nejrůznější kulturní programy a potrvá až do 21. prosince.

Na prachatické náměstí přijede v sobotu paní Zima. Také zde se o víkendu koná trh, jehož součástí bude řada kulturních programů.

Vánoční jarmark na soběslavském náměstí a ve Smrčkově domě pořádá v sobotu středisko Diakonie Československé církve evangelické Rolnička. Jarmark se koná od 9 do 16 hodin.

V Doudlebech na Českobudějovicku nachystali na sobotní odpoledne slavnostní rozsvěcování vánočního stromu. Začátek je naplánován na půl pátou odpoledne.

Vánoční výstavu připravil český zahrádkářský svaz v Pelhřimově. Až do neděle jsou zde k vidění suché vazby a další vánoční dekorace.

A ještě pozvánka na koleje: Pět minut po deváté odjíždí z Jindřichova Hradce do Obrataně parní vlak s Mikulášem. V soupravě je zařazen také bufetový vůz a na děti čekají překvapení.