Víkendové tipy

r_2100x1400_regiony.png
28. září 2001

Občanské sdružení Vítkův Hrádek připravilo na sobotu výlet na kolech nazvaný po stopách horní Solné stezky. Zájemci o jízdu mají sraz (v sobotu) na hraničním přechodu Přední Výtoň - Guglwald na pravém břehu Lipna. Zhruba 45 kilometrová trasa vede také po rakouském území přes Helfenberg, St. Stefan, Sank-Oswald na hraniční přechod Koranda a odtud pak do přední Výtoně.

Loučení s letošní turistickou sezónou se v sobotu odehraje v památníku Jana Žižky v Trocnově. V poledne odstartují kulturní programy, organizátoři slibují také opékání vola, rybolov či dívčí kopanou.

Kynologové se svými psy se v sobotu sejdou v Sezimově Ústí. Zdejší kynologická organizace připravila závod o Husitský kalich. Své dovednosti zde od devíti hodin budou měřit služební psi.

Český svaz chovatelů ve Strakonicích pořádá v sobotu tradiční výstavu chovatelských úspěchů. Výstava se koná v sobotu po celý den a v neděli dopoledne na výstavišti za hřbitovem. V sobotu se navíc odehraje soutěž o nejlepšího chovatele Strakonicku, na neděli je připravena aukce beránků.

Prácheňský automotoklub Strakonice připravil na sobotní dopoledne motoristický trh s náhradními díly i příslušenstvím pro motorová vozidla. (na parkovišti firmy Verold)

Spustit audio
autor: čro čb