Velmi důležitá je karanténa, to je jedna ze základních veterinárních rad v případě zvířecích nemocí

22. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Psy a kočky bychom měli pravidelně vyčesávat

Nejen zdravotní doporučení slepicím, ale především poradna pro posluchače, jsou základem aktuálního vydání pořadu Máme rádi zvířata.

Co dělat, když například slepice začnou kýchat? Jitka Cibulová Vokatá v rozhovoru s veterinářkou Lucií Míkovou z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích radí posluchačům, kteří se dovolali do našeho rozhlasového studia.

Čtěte také

K nejčastějším onemocněním zvířat, například koček, patří zánět močového měchýře, onemocnění dolních cest močových a močové kameny. Zajímavostí je, že zánět močových cest může vyvolat i stres. Potom je důležitá nejenom léčba, ale taky dostatečný přísun tekutin a změna prostředí.

Urologickým onemocněním se dá částečně i předcházet. Prevencí je udržování hmotnosti a dobré kondice zvířat. 

Magazín Máme rádi zvířata můžete poslouchat na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice každý čtvrtek od 9 hodin. Tady na webu si jej můžete poslechnout kdykoliv online nebo si jej stáhněte do svých počítačů či mobilů k pozdějšímu poslechu.

autoři: Český rozhlas České Budějovice , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová