Vandalové v Písku poničili část pískových soch na náplavce
20. květen 2009
Sochy, které vznikly v rámci Cipískoviště v Písku, poničili vandalové. K poškození došlo v noci ze soboty na neděli, kdy skupina výrostků seskočila z promenády v Čechově ulici na náplavku a poničila asi třetinu amatérských soch vytvořených staršími dětmi a dospělými v rámci pískových tvůrčích dílen.
Za své bohužel vzaly i dvě z trojice vítězných prací.
Bezpečností agentura, která místo hlídala, se domnívá, že šlo o stejnou skupinu osob, kterou z místa rozehnala už předchozí den a která vyhrožovala tím, že se přijde pomstít. Agentura podala podnět k šetření městské policii v Písku.
Pořadatelé v čele s Městem Písek doufají, že se incident podaří objasnit.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek
-
52 let s medvědy. Práci měl dělat jen dočasně, teď krumlovský pečovatel Jan Míša Černý dostal cenu