Václav Neckář + Bambini di Praga – Zeď

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily se stal jedním z  vrcholů podzimní sezony v Českém rozhlase České Budějovice

Václav Neckář si vypůjčil svou Zeď, s níž mu ve zpěvu pomohl nezastupitelný dětský sbor, od britské skupiny Pink Floyd. Písničky z cizí kapsy připravil Martin Schuster.

Se skladbou, potažmo celým albem The Wall, slavila na samém sklonku 70. let další ze svých obrovských úspěchů – jakkoli je i toto její dílo plné chmurných myšlenek o odcizení, šrámů na duši a marné snahy individuality vzepřít se tlaku šedé masy.

Obal alba The Wall skupiny Pink Floyd kreslil Gerald Scarefe

Hudební vyznění navíc umocňoval i obal s kresbami avantgardního malíře Geralda Scarfeho, který se brzy na to stal i animátorem dodatečně natočeného stejnojmenného filmu. Na dokonale koncipovaném dvojalbu se píseň Another Brick In The Wall (tedy v překladu Další cihla ve zdi) objevuje ve třech částech, přičemž suverénně nejúspěšnější je ta prostřední, tedy druhá.

Dílem i proto, že vyšla také na singlu, které Pink Floyd jinak víceméně ignorovali.

autoři: Martin Schuster , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová