V ulicích můžete koupit žlutá srdíčka a pomoci Verunce s nemocí motýlích křídel
Známá žlutá srdíčka, ale i přívěsky nebo balíček s kávou můžete tento týden zakoupit ve městech po celé republice. Společnost Život dětem spustila zimní část své tradiční sbírky Srdíčkové dny
Díky této sbírce se v minulosti podařilo na léčbu nemocných dětí vybrat už téměř čtvrt miliardy korun. Dobrovolníky poznáte podle tmavomodré plátěné kasičky.
„Sbírka je letos určená malé Verunce, která má nemoc motýlích křídel. To znamená, že se jí na kůži dělají malé puchýřky, po jakémkoliv kontaktu, třeba když se opře o zeď, se jí kůže sloupává. Na její léčbu je třeba vybrat peníze, aby se pak mohla vypravit s rodinou k moři,“ vysvětlila dobrovolnice Lenka Hrubešová z českobudějovické střední zdravotnické školy.
V Českých Budějovicích přispěl například Vít Dvořák. „Nestává se mi často, že by mě někdo takhle na ulici oslovil, ale když se to stane, tak neodmítnu. Jestliže je to právě směřované takhle na jednu konkrétní osobu, tak v tom smysl vidím,“ řekl.
Příspěvek do sbírky Srdíčkových dnů věnoval i David Hrádek. „Přispívám skoro na všechno, co se mi dostane pod ruku, pravidelně na Světlušku a SOS vesničky. Myslím, že lidé by měli být solidární ke svému okolí a ten, kdo může, by měl pomáhat,“ komentoval.
Do sbírek se pravidelně zapojují žáci českobudějovické zdravotnické školy. Patří mezi ně Jana Kočerová. „Já s rodinou přispívám na Dobrého anděla a se školou se zapojujeme aktivně do různých charitativních akcí, nedávno to třeba byla Světluška. Také různé třídy od nás ze školy pořádají vlastní charitativní akce, teď máme Pečeme pro Ládíka,“ připomněla.
Dobrovolníci s kasičkami pro Srdíčkové dny budou v ulicích krajského města k vidění ještě ve středu na Mikuláše a také v pátek 7. prosince.
Související
-
Pracovala v účtárně, pak jí biskup nabídl možnost být u zrodu organizované charity
Pomoc osamělým matkámi, lidem bez přístřeší, osobám s postižením, sociálně slabým a mnoha dalším lidem. To vše zajišťuje na jihu Čech Diecézní charita České Budějovice.
-
Tisíce kilogramů zboží darovali lidé v Národní potravinové sbírce
Trvanlivé potraviny, drogistické zboží nebo dětské potřeby darovali lidé do Národní potravinové sbírky. Ta se uskutečnila v sobotu ve stovkách obchodů po celé republice.
-
Světlušky rozsvítily jihočeská města a obce. Sbírka pomáhá nevidomým
Náramky, píšťalky nebo tykadla prodávají v jihočeských městech a obcích. Výtěžek ze sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška pomáhá lidem se zrakovým postižením.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Hnědá vejce nikdo nezakazuje. Z obchodů postupně mizí na úkor bílých z ekonomických důvodů
-
UNESCO, právo i překlad Malého prince do hanáčtiny. Bývalým europoslancům skončilo ochranné období
-
ONLINE: Trump řekl, že si volal s Putinem kvůli válce na Ukrajině. ‚Chce, aby lidé přestali umírat,‘ tvrdí
-
Starší domy v Česku koncem roku meziročně zdražily o sedm procent, vychází z analýzy