V Třeboni vychovali už čtyři mistry světa v Taekwon-do. Další medaili přivezla čtrnáctiletá Anežka

16. květen 2016

Třeboňský oddíl Taekwon-do má čerstvou vícemistryni Evropy. Čtrnáctiletá Anežka Čurdová si stříbrnou medaili přivezla z řecké Soluně. Trénuje skoro každý den a k tomu studuje osmileté gymnázium. Trenéři o ní mluví jako o výjimečném talentu.

„Na mezinárodní soutěži byla poprvé a hned ve sportovním boji získala stříbrnou medaili. Až bude trochu zkušenější, tak bude mít určitě zlato. Už teď jí to uteklo o malý kousek. Bulharku, která jí nakonec porazila na body, málem odnesli,“ říká hlavní trenér Zbyněk Mácha.

Kolik hodin tréninku a úsilí za úspěchem stojí se podle něj vyčíslit nedá. Každý sportovec je totiž jiný a má jiné předpoklady. „Anežka má výhodu, že má pohybový talent a je i celkem vnímavá a hlavně se nebojí. Je prostě šikovná,“ dodává Zbyněk Mácha.

Podle samotné vícemistryně v Taekwon-do je tento sport samozřejmě těžký a tréninky dají zabrat. „Chodím na tréninky třikrát do týdne, potom cvičím doma a k tomu máme skoro každý víkend závody nebo soustředění,“ popisuje.

Na mezinárodním poli zazářila Anežka Čurdová poprvé, ale už dříve sbírala úspěchy v rámci republiky. Díky tomu si také vydobyla místo v české reprezentaci.

Ze školy Taekwon-do ITF Won-Hyo Třeboň už vzešli čtyři mistři světa. V současné době sem chodí zhruba 120 studentů, od začátečníků až po držitele mistrovských černých pásků.

Třeboňský oddíl Taekwon-do má čerstvou vícemistryni Evropy. Čtrnáctiletá Anežka Čurdová (druhá zprava) si stříbrnou medaili přivezla z řecké Soluně
autor: pfr
Spustit audio