V sále českobudějovického rozhlasu vystoupila dechová kapela Libkovanka

14. listopad 2019

Do posledního místa zaplněný studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice aplaudoval mladé a mladistvě hrající dechovce Libkovance. Vystoupila na veřejné nahrávce ve středu 13. listopadu.

Kapela, kterou vede známý textař Zdeněk Beneš, představila početnému publiku jak novinky ze svého čerstvého alba, tak osvědčené dechovkové hity dobře známé z pořadu Písničky pro radost.

Podstatnou část z vydařeného prvního koncertu cyklu Podzim s dechovkou si budou moci posluchači Českého rozhlasu České Budějovice užít po silvestrovských Písničkách pro radost v čase mezi 12. a 13. hodinou.

A nezůstane u jednoho vystoupení. Ve středu 4. prosince přivítáme ve studiovém sále další mladou hvězdu české dechovky – Křídlovanku s kapelníkem Michalem Chmelařem.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová