V roce 2019 se dařilo budějovickým volejbalistům i fotbalistům, sportovcem regionu je ale pilot

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbalisté Dynama České Budějovice slavili v květnu 2019 postup do první ligy

Uplynulých dvanáct měsíců přineslo na jihu Čech nespočet sportovních událostí. Připomeňte si s námi čtyři nejvýznamnější. Ohlédnutí za rokem 2019 připravil autor pořadu Sportovní ozvěny Kamil Jáša.

1. Dynamo České Budějovice je historicky nejúspěšnějším jihočeským klubem. V roce 2019 fotbalisté postoupili do nejvyšší soutěže. Trenér David Horejš provedl tým druhou ligou prakticky bez zaváhání a po proměněném postupovém mečbolu na trávníku na Střeleckém ostrově zářil. „Neskutečné štěstí, neskutečný úspěch, tady není co dodat. Prokázali jsme ohromnou vůli, prostě celá sezóna byla nádherná jízda a sen se stal skutečností,“ komentoval.

2. Volejbalisté Jihostroje České Budějovice pod vedením trenéra René Dvořáka vyhráli všechno, co se dalo. Porazili všechny soupeře v českém poháru i extralize. A kormidelník úspěšné lodi ani na chvíli nepochyboval o tom, že hráči, také díky španělskému nahrávači Miguelovi Angelovi de Amo, jsou na domácí scéně nejlepší. „Myslím, že jsme předváděli pestrou hru díky de Amovi, že se to divákům muselo líbit. Jsem moc rád, že jsme tomuhle publiku, které je parádní a žene nás kupředu, předvedli skvělý volejbal a dokázali pro ně to, co jsme dokázali,“ řekl.

3. Závod světového poháru v cyklokrosu opět hostil Tábor. Velkou hvězdou byla Kateřina Nash, která udržela pozici první dámy celého seriálu a táborský závod chválila. „Prostředí v Táboře bylo opět nádherné, zdálo se mi, že tam bylo letos opravdu hodně diváků,“ popsala.

4. Koruna krále jihočeských sportovců za rok 2019 patří akrobatickému pilotovi Martinu Šonkovi. Ten přímo na slavnostním vyhlášení ankety Deníku, Jihočeského kraje a České unie sportu pochválil i druhou v pořadí, Anežku Paloudovou. „Nechápu, jak je možné, že mě neporazila, protože výčet jejích úspěchů je neskutečný. Držím jí palce a je krásné, že v jižních Čechách máme tolik úspěšných sportovců,“ uvedl.

Sportovní ozvěny výsledkově

Volejbalový turnaj krajských týmů, a to první ročník, který by měl být založením tradice, odehráli pánové i dámy v českobudějovické hale u základní školy Oskara Nedbala. V mužích vyhrál tým Melodie, v ženách Koule v síti.

Dorazil i Dan Vondrák, který reprezentoval tým Vltava. „Na turnaj jsme vyrazili, protože hrajeme už 25 let ve stejné partě a nevynecháme žádnou příležitost. Potom, co se vytratily všechny letní turnaje, nám nezbývá než chodit v zimě,“ řekl.

První ročník zimního turnaje volejbalových krajských týmů mužů i žen. Po jeho konci a společném fotografování hráči vyrazili do nedaleké restaurace

Motor České Budějovice odstartoval ve druhé nejvyšší hokejové soutěži moravské turné výhrou v Porubě 2:1. Rozhodující gól padl v poslední minutě, jeho autorem byl Jan Kloz.

Na Tři krále začíná přípravu na další část Fortuna ligy fotbalové Dynamo České Budějovice. První místo v tabulce soutěže drží Slavia Praha s 54 body, Dynamo, tedy jediný jihočeský zástupce, je osmé. Na podzim tým trenéra Davida Horejše nasbíral úctyhodných třicet bodů. Domácím zápasem bude v sobotu 11. ledna duel se Žižkovem, tak kdo chce docela příjemně promrznout u fotbalu, může vyrazit do tréninkového areálu na Složišti.

Spustit audio
autor: Kamil Jáša

Odebírat podcast

Související