V pátek začínají Slavnosti pětilisté růže

Český Krumlov ožije o tomto víkendu Slavnostmi petilisté ruže. Jedná se o jednu z nejstarších akcí svého druhu nejen na jihu Čech, první se uskutečnily v roce 1968, pak byly dočasne zakázány jako oslava feudalismu a po delší dobe se pak slavnosti konaly až v roce 1990. I letošní 16. ročník českokrumlovských Slavností, který začíná v pátek večer, bude zaměřen na dějiny rodu Rožmberků.

Ředitel českokrumlovského městského divadla a koordinátor akce Jan Vozábal doplňuje: "V pátek večer v půl deváté je slavnostní zahájení s nočním průvodem městem. V jedenáct hodin večer je také taková tradiční záležitost, představení na jižních zámeckých terasách, které se jmenuje "Rytíř a pramen života". Hlavní historický průvod je na programu v sobotu v 9.45 hod a na něj navazuje v 10.00 hod na náměstí slavnostní ceremonie." Poté již začne "První noc vladaře Viléma", což je podle J. Vozábala symbolické převzetí vlády nad Krumlovem.

0:00
/
0:00

Podrobný program a další informace ke Slavnostem pětilisté růže naleznete na www stránkách Oficiálního informačního systému Český Krumlov.