V Jihočeském kraji začalo plošné očkování seniorů starších osmdesáti let proti koronaviru

22. leden 2021 14:56
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy První veřejné očkování v Očku

Jihočeský kraj spustil vakcinaci seniorů v okresních nemocnicích i velkokapacitním očkovacím centru na českobudějovickém výstavišti. První den ostrého provozu zvládlo centrum bez větších problémů. Poslechněte si reportáž Lucie Hochmanové z prvního dne očkování.

Kapacita očkovacího centra je až tisíc lidí denně, na první den bylo objednaných sto seniorů. Pavilon T1 vybral pro očkovací centrum Jihočeský kraj zejména proto, že je dobře dopravně dostupný.

„Všichni kolem Budějovic to znají, Tesco má velké parkoviště, velký prostor, myslím si, že je to dobře udělané. Kde jinde? V nemocnici by to, myslím, nebylo vhodné,“ okomentovala Dagmar Malechová, která přišla jako doprovod svého manžela. Ten patřil k prvním očkovaným.

První den ostrého provozu zvládlo centrum bez větších problémů.

Čtěte také

„Všichni senioři dodržovali stanovené časy, ve které se měli dostavit do očkovacího centra, takže v okamžiku zahájení tady nebyla žádná fronta,“ dodává ředitel úseku zdravotní péče Jaroslav Novák.

Vlastní očkování trvá od čtyř do osmi minut. Dodané vakcíny Jihočeskému kraji vystačí zhruba do úterka.

„Dodávky nedochází úplně přesně, původní termín byl, že budeme dostávat zásilky ve čtvrtek, ale už jsme dvakrát dostali vakcíny v úterý, teď ve středu,“ vysvětluje Marta Spálenková z oddělení krizového řízení Jihočeského krajského úřadu.

Celkem se v regionu zaregistrovalo na očkování proti covidu-19 jedenáct a půl tisíce lidí starších osmdesáti let.

První veřejné očkování v Očku
Spustit audio