V Hluboké nad Vltavou vrcholí tenisový turnaj kategorie ITF

20. září 2014

Tenisový turnaj žen ITF s dotací 10 000 dolarů nebývá na jihu Čech každý den. Pořadatelé ho připravili v krásném prostředí přímo pod zámkem v Hluboké nad Vltavou, tedy tam, kam v létě míří tisícovky turistů. Daří se na něm i Češkám.

„Poprvé jsem hrála 10 minut od bydlení. Mohli se přijít podívat i přátelé a rodina, protože normálně turnaje probíhají po celé Evropě. Je to paráda i ohledně nákladů. I finančně to vychází líp, když je turnaj blízko,“ uvažuje českobudějovická hráčka Veronika Kolářová

Její uvažování má reálný základ. V životě se totiž nebaví jen tenisem, ale i ekonomií. „Vloni jsem vystudovala vysokou školu. Jsem inženýrka, tak mám klid,“ směje se teniska, která hraje týmové soutěže v Česku i po celé Evropě.

Na turnaji pod hlubockým zámkem to pětadvacetileté tenistce v singlu nevyšlo a vypadla už ve 2. Kole. Chuť si ale spravila ve čtyřhře, ve které spolu s Krejsovou došly až do finále. To prohrály s párem Jablonovská, Muchová.

Víkendový turnaj turnaje ITF nabízí závěrečné boje ve dvouhře. V semifinále jsou 3 mladé Češky a slovenská hráčka Jana Jablonovská.

autoři: kaj , vman
Spustit audio