V Budějovicích se jezdí po nové kruhové křižovatce ulic Husova a Strakonická

Kruhový objezd na křižovatce ulic Husova a Strakonická v Českých Budějovic

Dopravní situaci v Českých Budějovicích má pomoci nová kruhová křižovatka ulic Husova a Strakonická na sídlišti Vltava. Podařilo se ji otevřít ještě před zahájením výstavy Země živitelka, která vždy zatíží provoz ve městě.

Podle krajského radního pro dopravu Jiřího Švece kruhový objezd lépe zvládne nápor aut. „Křížení, které tam bylo doposud, nezvládalo tisíce aut. Kruhový tvar té křižovatky, která je navíc dostatečně široká, má 60 metrů v průměru, umožní skutečně průjezd stovek a tisíců vozidel v dopravních špičkách, aniž by vznikaly dlouhé kolony,“ uvedl.

Kruhový objezd stál necelých devět milionů korun. Je součástí nového napojení sídliště Máj na sídliště Vltava, tedy propojení ulic Milady Horákové a Strakonické.

„Je to jakási další etapa dopravního skeletu Českých Budějovic, který město ve spolupráci s Jihočeským krajem buduje. První vlaštovkou byla třeba Zanádražní komunikace, nyní je to tato komunikace Milady Horákové, další součástí bude například Jižní tangenta, na které pracujeme,“ doplnil Jiří Švec.