V Budějovicích podvodníci vybírají peníze na falešnou veřejnou sbírku

7. prosinec 2012

Dávejte si pozor na podvodné veřejné sbírky! Tohle varování dnes dorazilo z krajského úřadu. Podle jeho zjištění se totiž v Českých Budějovicích pohybují podvodníci, kteří tvrdí, že vybírají na veřejnou sbírku pro Dětský domov v Boršově nad Vltavou.

Jak doplňuje mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová, konečným článkem této podvodné skupiny jsou většinou studentky, které v rámci údajné veřejné sbírky prodávají různé drobné předměty, například magnetky, nebo vybírají hotovost přímo do pokladniček.

„Pohybují se většinou v nákupních střediscích, ale i v ulicích centra. Odkazují se na právnické osoby se sídlem mimo Jihočeský kraj. Provádět údajnou sbírku má občanské sdružení Odraz, organizována je sbírka společností Euokredit s. r. o. Oba subjekty však žádnou takovou sbírku nekonají a neorganizují a od celé akce se distancují jako od akce poškozující jejich jméno. Také dětský domov v Boršově nemá s uvedenou akcí nic společného a rovněž ji považuje za akci, která ho poškozuje,“ uvedla Koželuhová.

autor: Ivan Mls
Spustit audio