Úterní Noční Linka: Žít svůj život podle sebe, ne podle druhých? Je to možné? A správné?

17. leden 2023

Žijete svůj život podle sebe, pokud a dokud to jde? Žijete svůj život podle svých představ? Nebo jste se spíše vždy přizpůsobovali druhým? A proč? Myslíte si, že to chce hodně odvahy žít podle sebe, svých přání a ke své spokojenosti? Někdo by to hodnotil jako sobecké – jaký je váš názor?

Život každého člověka na tomto světě je vymezený. Někdo má času dostatek a má možnost užít si plnohodnotný život, někdo jiný má v tomto ohledu štěstí méně. Jedna věc ale mnohé spojuje. Na sklonku života lidé mají tendenci bilancovat, hodnotit, a možná i litovat některých věcí. Třeba toho, že neměli více odvahy žít podle sebe, ne podle přání druhých lidí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.