Úterní Noční linka: Rozmary a nešvary domácích mazlíčků

Moderátorka Zora Ježková
Moderátorka Zora Ježková

Má nebo mělo vaše domácí zvířátko nějaký zlozvyk? Snažíte se s tím bojovat, nebo jste ho to odnaučili? A mají váš pes nebo kočka nějakou zvláštnost v chování, která vás a vaše okolí baví nebo překvapuje?

Každé zvíře je osobnost a dává to svému okolí na vědomí. Některé projevy nám u našich mazlíčků vadí hodně – třeba pes který ihned okusuje každé volně položené boty, kočka, která močí do postele a škrábe gauč nebo trhá záclony.

Někdy se takové nešvary podaří odstranit, někdy je ale těm našim zvířátkům odpouštíme, protože to kompenzují svojí roztomilostí, přítulností nebo nějakou zvláštností, kterou žádné jiné zvíře nemá.

Kočičce rádi odpustíme rozškrábané křeslo, když nás dokáže rozesmát pokaždé, když se snaží usnout na trubce od radiátoru a pokaždé se jí povede se tam uvelebit. U pejska zase sneseme, že nám občas sní maso připravené k vaření, když nás potom rozesměje svým dováděním s hračkou. Zkrátka jsou naši se vším všudy, jsou součástí našeho života a máme je rádi. A jak se projevuje váš mazlíček?