Úterní Noční linka: Přiznali byste svému dítěti vaše hříchy z mládí?

22. červen 2021

První cigareta, první alkoholové opojení, poprvé za školou. Jestlipak i Vy vzpomínáte na nějaké ty hříchy z mládí? Má cenu své „hříchy mládí" před potomky skrývat, anebo vás takové historky naopak ještě více sblíží?

Ruku na srdce. Kdo z nás si na základní škole nikdy nezapálil cigaretu, neopil se na středoškolském večírku, nezkoušel jezdit načerno tramvají, nebo projezdit v šestnácti republiku stopem, aniž by to rodiče věděli? Téměř každý má vzpomínku na nějaké to mladické dobrodružství, které by u svých dětí ale viděl nerad a nerad o něm hovoří.

Psychologové ovšem radí - nezapírat. Tvrdí, že vaše stará dobrodružství vám v očích ratolestí neuškodí. Naopak, možná se na vás podívají jinýma očima a nudný dospělák najednou bude pro dítě jakoby polidštěn. Je tedy lepší vlastní hříchy mládí netajit a být i v jejich zvládnutí a schopnosti nést následky dítěti příkladem? Existují ale i taková selhání, se kterými se vám svěřovat nechce?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.