Úterní Noční Linka: Co nám prozradí sny?

10. leden 2023

Zdají se vám sny? O čem se vám zdává? A stalo se vám, že by vás sen například varoval před něčím, co se potom i stalo? Opakují se vám některé sny, jsou barevné, nebo černobílé, úzkostné, radostné a dokonce létací? Už jste si někdy nechali sen vyložit?

Sny pro nás nemusí být jen pouhým zpestřením spánku, ale můžeme se též pokusit o jejich výklad. Možná je to opravdu způsob, kterým se můžeme dozvědět odpovědi na mnohé otázky a lépe porozumět sami sobě. O jejich výklad se lidé pokoušeli odpradávna a není divu.

Jistě znáte ten pocit, kdy ve vás myšlenka na noční sen zůstává celé dopoledne, nemůžete se zbavit dojmu, že uplynulá noc vám měla přece jen přinést nějaké poselství. Sny zkrátka vrtají hlavou asi každému.

Co ale znamenají? Kde se berou? Máme je brát vážně? Britští vědci přišli s odvážnou teorií: sny odráží nejen podvědomí člověka, ale i jeho zdraví či skryté schopnosti! Zdá se vám o sexu? Nemusíte jím být hned posedlí, podle vědců to může jen signalizovat, že jste nadmíru kreativní osobnost.

Spustit audio