Úspěch jí přinesly svatební šaty, teď Tereza Sabáčková navrhuje teplákovou módu

30. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Módní návrhářka Tereza Sabáčková (ve fialových šatech uprostřed) na přehlídce svých modelů

„Pustila jsem se teď do návrhů volnočasové módy, protože mě k tomu inspirovaly vycházky s dvouletým synem, kdy potřebuji opravdu pohodlné věci. A vím, že podobně jsou na tom i další maminky,“ říká módní návrhářka Tereza Sabáčková.

Mladé ženě z Českých Budějovic se otevřely dveře do velkého módního světa, když vyhrála před lety soutěž se svými svatebními šaty. Oblékala pak nejednu českou miss a pro její tvorbu byly typické nádherné krajky a korálky.

„Bohužel doba koronavirová takovým zakázkám nepřeje, ale rozhodně nezahálím. I když sedám ke svým návrhům až ve chvíli, kdy malý usne,“ dodává.

Ačkoliv pro syna oblečení nešije ani nenavrhuje, rozhodla se, že na její příští módní přehlídce nebudou chybět modely pro maminky a jejich malé dcery. A pohodlná „tepláková móda“ ji opravdu baví.

Rozhovor s módní návrhářkou Terezou Sabáčkovou přináší pořad Dámská jízda. Dále nabízí zalistování knihou Zuzany Miškufové Protože láska a tip pro jogínskou masáž břicha.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související