Události regionu ve zkratce

Místopředsedou Unie svobody byl na víkendovém sjezdu strany v Liberci zvolen kandidát jihočeské krajské organizace Pavel Pešek.

Pavel Pešek, jenž je zároveň i místopředsedou poslaneckého klubu Unie svobody, se tak poprvé probojoval do nejvyššího vedení strany, kterou v lednu 1998 spoluzakládal.

Jihočeské pivovary se definitivně rozpadly na tři samostatné části. Společnost loni prodala závod Platan Protivín a Regent Třeboň a ponechala si pouze českobudějovický Samson. Zbytek firmy, kterou představuje už jen Samson, tak nese název Budějovický měšťanský pivovar.

Jedním z důvodů, proč vznikají mikroregiony a společenství měst, je větší šance na získání finančních příspěvků od státu či fondů na určité záměry. O smlouvě mezi městy Písek a Strakonice kvůli kanalizacím jednali písečtí zastupitelé. Účelem je získání prostředků z Fondu Evropské unie ISPA, který podporuje rozvoj infrastruktury.

Třeboňští radní odsouhlasili finanční příspěvky sportovním oddílům ve městě. 130 tisíc korun získají fotbalisté, o pět tisíc méně házenkáři. Oddílu veslování město přispěje 21 tisíci korun. Finanční podporu dostanou i sportovci v místních částech - Břilicích a Staré Hlíně.

Mimořádně prodloužena je výstava fotografií Františka Drtikola v českobudějovické Galerii v Panské. Práce významného českého fotografa si tak návštěvníci budou moci prohlédnout až do zítřka.