Účastníci benefičního virtuálního běhu přispějí malé Adélce na speciální vozík

17. květen 2021

Čtyřleté Adélce, která se narodila s rozštěpem páteře, pomáhá charitativní virtuální běh. Malá slečna, a také její rodiče, už se těší na speciálně odlehčený vozík, který jí usnadní pohyb.

„Adélka má vozíček, který není ideální, potřebovala by odlehčený vozík na míru,“ vysvětluje Ivana Kyselová z dobrovolnické společnosti Adra.

K pořízení vozíku má pomoci virtuální charitativní běh. Lidé na webu darujme.cz zaplatí startovné a poté si kdekoli, kde to mají rádi, mohou zaběhnout pětikilometrovou, nebo i delší, trasu. Výtěžek poputuje právě na zakoupení vozíku, který stojí 90 tisíc korun.

K akci se připojili i volejbalisté Jihostroje České Budějovice. Hráči se dokonce s dívkou sešli a ona jim předala startovní čísla. „Je to i povinnost profesionálního sportu, pomáhat by se zkrátka mělo a musí,“ říká manažer týmu Robert Mifka.

Adélka se narodila s rozštěpem páteře, což s sebou nese řadu problémů a obtíží. „Měla jsem možnost se s ní několikrát setkat a hned bylo vidět, že je v ní obrovská vitalita. Je to bystrá, šikovná holčička. My samozřejmě doufáme, že se postaví na vlastní nohy, ale než se tak stane, vozíček by jí moc pomohl,“ dodává Ivana Kyselová.

Sportovní ozvěny výsledkově

Volejbalisté České republiky hráli v Českých Budějovicích dvakrát s Rakouskem. Výsledek prvního zápasu byl 3:0 pro českou reprezentaci, v druhém prohrál český tým překvapivě 2:3.

V závodě Českého poháru v silniční cyklistice vyhráli na těžkém okruhu v okolí Mladé Vožice na Táborsku Michael Kukrle a Martina Sáblíková. Ta svým soupeřkám ujela v polovině závodu a do cíle si přivezla čtyřminutový náskok.

Ve fotbalové Fortuna lize Dynamo České Budějovice nastoupilo v Teplicích. Prohrálo 0:2.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související