Ty nervy stály za to, říká Ondřej Trojan, díky kterému opět jihočeské Slavonice ožily filmem a hudbou

7. srpen 2022

Už podeváté se v jihočeských Slavonicích koná filmový a hudební festival. Zakladatelem a ředitelem Slavonice Festu je režisér Ondřej Trojan, mluvčí Barbara Trojanová. Ona přiznávají, že po dvou letech poznamenaných pandemií koronaviru zažívá akce restart.

„Letos pro nás byly přípravy opravdu těžké, ale nakonec se to vyplatilo, lidé přijeli a vrátili se. Trochu změnili po covidu své návyky, hodně z nich nechávalo nákupy akreditací až na poslední chvíli. Netušili jsme, kolik diváků přijede, a už první den bylo jasné, že hodně. A teď máme radost, že jsme se do toho znovu pustili, ty nervy stály za to,“ říká Ondřej Trojan.

Rozhovor s Ondřejem a Barbarou Trojanovými o organizaci Slavonice Festu, dramaturgii i unikátní atmosféře akce si poslechněte v kulturním magazínu Kavárna.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová