Tipy na víkend v Jihočeském kraji

Druhý červencový víkend na jihu Čech nabízí jedinečné noční prohlídky, festival staré hudby nebo běh na letišti. Vyberte si z našich tipů pro volný čas.

V pátek 10. července se můžete vypravit do ambitu bývalého kláštera minoritů v Českém Krumlově, kde začíná Festival staré hudby. Od 23 hodin si tam vychutnáte koncert duchovní hudby v zemích Koruny české za vlády císaře Karla IV.

Do Českého Krumlova v pátek dorazí i zpěvák Tomáš Klus. Vystoupí od 20 hodin v Pivovarské zahradě.

Kdo chce ve večerních hodinách zažít dobrodružství, může se na hradě a zámku v Jindřichově Hradci doslova ocitnout na prahu Třicetileté války a zažít jedinečnou noční prohlídku.

Na nadšené běžce čeká v pátek Jihočeské letiště u Českých Budějovic, kde v 21 hodin startuje závod na pět kilometrů. Akce nazvaná Runway Run pokračuje i v sobotu 11. července, a to ranními i odpoledními závody.

Třeboň hostí v sobotu závody dračích lodí. Lidé mohou po celý den přijít na pláž rybníka Svět.

Suchdol nad Lužnicí se v sobotu rozezní zpěvem, od 19 hodin se tu koná hudební festival. Živě vystoupí například kapela Tlustá Berta.

V neděli 12. července ještě pokračuje Festival staré hudby v Českém Krumlově, zájemci můžou vyrazit na koncert dua Calixtinum a poslechnout si poutnické zpěvy z cesty do Santiaga de Compostela.

Velká Lhota u Dačic v neděli přivítá hudebníky z mistrovských kurzů Francouzsko-české hudební akademie Telč.

Spustit audio zdroj: Český rozhlas České Budějovice

Související