Také jste sledovali v televizi seriál Božena? Pokud vás zaujal, možná se s chutí zaposloucháte do audioknihy, která představuje autorčinu korespondenci

2. únor 2021

Už minulý týden jsme se zajímali o to, co se teď děje v Jihočeském divadle. Po návštěvě baletu se dnes vypravíme do opery. A nakonec představíme společně s Martinem Schusterem novou desku Anety Langerové Dvě slunce. 

Možná i vy jste sledovali nový a hodně diskutovaný  seriál České televize o osudu spisovatelky Boženy Němcové. Pokud jste se díky tomuto počinu začali více zajímat o podrobnosti ze života této velké ženy české literatury a chcete si znalosti nabyté ve školních lavicích připomenout nebo rozšířit, máme pro vás tip na audioknihu. Jmenuje se Božena Němcová – Korespondence.

Tématicky audiokniha koresponduje s aktuálním seriálem České televize. Obsah audioknihy tak možní opravdovým zájemcům ještě více proniknout do osobnosti naší velké spisovatelky.

S televizním seriálem navíc nahrávku propojuje i hlas herečky Anny Geislerové, která ztvárnila spisovatelku v dospělém věku.

Ke Geislerové se ještě producentka Naďa Dvorská rozhodla přidat hlas vypravěče, kterého ztvárňuje Igor Orozovič. Ten upřesňuje dobu a okolnosti vzniku jednotlivých dopisů a také představuje nebo spíše připomíná osobnosti, kterým byly tyto dopisy adresované. Jsou jimi třeba syn Karel, spisovatelky Sofie Podlipská a Karolina Světlá, přírodovědec a politik Jan Helcelet a součástí je i zpráva o pohřbu Karla Havlíčka Borovského. A také  přibližuje dobu národního obrození.

Audioknihu Božena Němcová – Korespondence vydalo vydavatelství Supraphon. Celková stopáž je 2 hodiny a 25 minut.

autor: Lucie Husárová
Spustit audio