Tak prázdná - Yvonne Přenosilová a Caterina Caselli

19. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Yvonne Přenosilová

Když v roce 1968 Yvonne Přenosilová navázala s písničkou Tak prázdná na úspěch hitů jako Roň slzy, Měsíc, či Mně se líbí Bob, zdálo se, že je před ní dlouhá pěvecká kariéra v první zpěvácké lize. 

Jenže občas existují skutečnosti, které stojí nad muzikou. A tak stačil podpis manifestu 2000 slov – a osud jí hodně rychle začal rozdávat úplně jiné karty.

Vrátíme-li se k songu samotnému, v roce 1966 jej pod názvem Perdono (tedy v překladu Odpusť mi) nahrála italská zpěvačka Caterina Caselli. A to tak dobře, že se písnička stala nejen trojkou tamější hitparády, ale právě v šestašedesátém i nejhranější skladbou celého léta v italských jukeboxech.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.