Táborští studenti natočili v rozhlase reportáž o Janu Potměšilovi. Učí se tak české novodobé dějiny

20. červenec 2019 06:45
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Potměšil plnil v listopadu 1989 funkci spojky a vzkazy předával i Václavu Havlovi

Projekt Příběhy našich sousedů ukazuje žákům osmých a devátých tříd základních škol konkrétní osudy lidí spojených s novodobými dějinami. Některé reportáže dětí vznikaly i ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice

Novodobé dějiny poznávají žáci skrze příběhy obyčejných lidí díky projektu organizace Post Bellum. S pamětníkem děti vedou rozhovor, pátrají v archivech a nakonec z posbíraných materiálů sestaví reportáž. Některé vznikají i s přispěním Českého rozhlasu České Budějovice.

Děti ze školy Doma v lese dostaly vysvědčení u potoka

Děti ze školy Doma v lese dostaly vysvědčení u potoka

Zpěv ptáků, klokot vody v potoce a slunce prosvítající mezi listy stromů doprovázely předávání vysvědčení ve Svobodné škole Doma v lese v Libníči u Českých Budějovic.

Třeba jako ta od studentů Gymnázia Pierra de Coubertaina z Tábora, kteří zmapovali život herce Jana Potměšila, který se angažoval za komunistického režimu a měl přičinění na událostech v listopadu 1989.

Do projektu Příběhy našich sousedů se letos v Jihočeském kraji zapojili krom studentů z Táborska, také žáci z Českobudějovicka i Českokrumlovska.

Spustit audio

Související