Tábor má nového starostu. Město povede projektant a stavitel domů Štěpán Pavlík

30. říjen 2018 11:38

V Táboře bude v příštích čtyřech letech vládnout koalice hnutí Tábor 2020, České pirátské strany, sdružení Jinak! a ČSSD. Má v zastupitelstvu 14 z 27 mandátů.

Zastupitelé na ustavující schůzi zvolili starostou lídra hnutí Tábor 2020 Štěpána Pavlíka.

„Asi úleva a radost, že to po všech těch komplikovaných vyjednáváních tak dopadlo. Kvůli tomu, že většina je tak těsná, jsme nevěděli, jestli to všechno vyjde, jestli někdo neudělá třeba jen chybu při prvním hlasování,“ popsal bezprostředně po svém zvolení nový starosta Štěpán Pavlík.

Jednání o vzniku koalice trvala tři týdny. Účastnil se jich i bývalý starosta za Tábor 2020 Jiří Fišer, který stál v čele města osm let. „Letos snad poprvé nebyl úplně souboj o starostu. Musím říct, že všichni potenciální partneři respektovali, že jsme vyhráli volby a našeho kandidáta na starostu. Pak tam ale vznikaly různé bloky, zároveň nás jako vítěze voleb bylo hrozně těžké obejít. Na druhé straně pro nás to byl velmi zodpovědný úkol, protože my jsme museli postavit tu koalici, jiná možnost nepřicházela v úvahu,“ komentoval.

Parkování a teplo. To jsou podle starosty Jiřího Fišera nyní největší problémy Tábora

Starosta města Tábor Jiří Fišer

Druhé volební období ve funkci starosty města Tábor končí Jiří Fišer. O funkci už znovu usilovat nebude. „Nechci být starostou, ale jinak budu s naší partičkou, jak já říkám, kandidovat na nějaké pozici. Chci je podpořit a případně být v zastupitelstvu,“ říká.

Do opozice odchází hnutí ANO2011, které ve volbách skončilo na druhém místě. „Bohužel došlo k tomu, k čemu došlo. Budu velmi uplatňovat tu mou zkušenost z rady města a zastupitelstva v minulých čtyřech letech. Budeme se snažit být dobrou opozicí,“ řekla zastupitelka Radka Maxová.

Starosta Štěpán Pavlík, který je původní profesí stavební inženýr, projektant a stavitel domů, přiznává, že má před sebou úplně novou životní zkušenost. „Nezastírám, že tam jdu jako nováček, ale samozřejmě ohromná pomoc je to, že budeme mít v radě dosavadní radní Jiřího Fišera a Petra Havránka, je tam nějaká kontinuita rozjetých projektů, různých vizí,“ dodal.

Mezi priority nové táborské koalice patří rekonstrukce Budějovické ulice, modernizace plaveckého stadionu a sportovní haly a také výstavba nového centra pro seniory.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související