Středeční Noční linka: Věci, kterých se prostě nedokážeme zbavit

15. září 2021

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu, a tak se společně podívejme na věci kolem nás. Opravdu je všechny potřebujeme? 

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu a byť je smyslem celosvětového úklidového dne boj proti problému mořskému odpadu a odpadu obecně, nebude možná bez zajímavosti o něco osobnější pohled na naši pořádkumilovnost. Jsou třeba dnes už nefunkční hodiny po babičce nebo polorozpadlé pouzdro na brýle vašeho dědy něčím, čeho se nedokážete zbavit.

A jsou citové důvody i za tím, že nikdy nevyhodíte dávno suchou myrtovou snítku ze svatby vašeho kamaráda nebo účtenku z autopůjčovny, jejímž autem jste kdysi o dovolené brázdili cesty řeckého ostrova?

Schraňujete trofeje z cest a z minulosti? Jakých věcí se (i na celosvětový úklidový den) prostě nedokážete zbavit pak jistě svěříte dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...