Středeční Noční linka: Letní divadelní scény

3. červenec 2019

Jste příznivci letních divadelních scén? Nachází se v blízkosti vašeho bydliště např. divadlo v přírodě, případně letní scéna přímo v centru vašeho města? Byli jste se někdy podívat na Letních shakespearovských slavnostech? Jaká představení si vybíráte, máte rádi v letní čas pohodová představení s komediálním podtextem nebo je vám to jedno? Máte oblíbenou letní scénu? Rozhoduje ve vašem výběru i obsazení daného představení?

Letní scénu pořadatelé situují v pohodlně dostupné lokalitě, aby byla dobře dostupná buď vlastní dopravou, nebo hromadnou dopravou. Ze svého repertoáru vybírají divadla ty nejúspěšnější inscenace. Jenom v Praze byste našli celou řadu letních scén, např. letní scénu Divadla Ungelt, Letní scénu Vyšehrad, Letní scénu Harfa atd.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...