Středeční Noční linka: Aktivní senioři

22. leden 2020

Patříte mezi ně? Jakým aktivitám se věnujete? Cvičíte, tančíte nebo navštěvujete nějaké kurzy? Kde hledáte společnost lidí s podobnými zájmy? Kam vyrážíte, když si chcete popovídat? Získali si vás i moderní technologie? Co se učíte, v čem se zdokonalujete, jak se bavíte?

Dnešní senioři jsou aktivní, chtějí nasávat nové dovednosti a držet krok s dobou. Romantická představa babičky v šátku, co sype zrní ptáčkům je pryč. Dnešní senioři jsou sebevědomí, chtějí trávit čas podle sebe a ne plnit roli, kterou od nich očekává společnost. Chybí jim hlavně sociální kontakt. Chodí i na nejrůznější kurzy a po nich tráví čas spolu.

Jak aktivní senioři jste vy nebo vaši rodiče, babička, dědeček? Na vaše vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.