Středa: Vy a fotograf

25. červen 2014

Fotíte se rádi, nebo raději sami pořizujete fotografie? Jaké objekty jsou středem vašeho zájmu? Pořizujete si rodinnou foto kroniku, nebo dokumentujete zážitky z cest a dovolených?

Fotografové mají v létě žně. Fotí památky, přírodu nebo dovolené. Fotoaparát je snad v každé rodině. Moderní technika, ale umožňuje i focení přes mobilní telefon nebo tablet. Jsou lidé, pro které je focení opravdovou vášní a s fotografiemi si i hrají a různě je upravují. Pro někoho mají půvab jen černobílé fotografie. Fotografování je uměním a tak záleží na šikovnosti fotografa a jeho úhlu pohledu. Někteří nadaní fotografové dokážou opravdové divy. Víte, že focení se věnují i mnohé známé osobnosti? Například zpěvačka Eva Pilarová, která už má za sebou i řadu fotovýstav. Co vy a fotoaparát a na jaké straně fotopřístroje raději stojíte?


autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.