Strakoničtí házenkáři se dostali do extraligy. Nejvyšší soutěž se tu hraje poprvé

18. září 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Strakoničtí házenkáři odehráli první domácí zápas v extralize

Strakonice prožily historickou premiéru v extralize házené. Motor České Budějovice prohrál v Havířově. Na Složišti v Českých Budějovicích dávali góly fotbalisté z Malacek. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Strakonice mají za sebou historický okamžik. Poprvé se tu hrál extraligový zápas v házené. V domácí premiéře se Strakonice utkaly s Jičínem.

Zápas viděl na vlastní oči prezident Českého svazu házenkářů Radek Bendl. „Těšil jsem se na to, že atmosféra bude přesně taková, jaká je. Nečekal jsem ani nic jiného, je to historicky první ligový zápas Strakonic. Bude skvělé, když taková atmosféra zůstane i na další zápasy,“ řekl.

Podle něj je pro českou házenou dobře, když se do extraligy dostane nový tým z města, kde je o tento sport zájem. „Je to prakticky jedna z mála změn, která v extralize nastala. Bylo to dlouho zakonzervované, co se týče týmů. Je dobře, že se to trochu změnilo, zároveň je to i povzbuzení pro celý region,“ dodal.

Nadšené byly i fanynky domácího týmu. „Je to úžasné. Jsou to šikovní kluci, vybojovali si to od malinka sami. Budeme určitě chodit na všechny domácí zápasy,“ chválily.

Po výborném poločase, který skončil 17:15 pro Strakonice, Jičín ve druhém poločase zabral. Vyhrál nakonec 36:26. Nejlepšími hráči svých týmů byli David Krahulec z Jičína a Martin Mošovský ze Strakonic. „Je to druhý zápas, snad se z toho nepoložíme a příště to zvládneme líp,“ komentoval.

Sportovní ozvěny výsledkově

Motor České Budějovice prohrál na ledě v Havířově v hokejové WSM lize 2:3.

Ve fotbalové Fortuna národní lize Táborsko porazilo Ústí nad Labem 2:1 a Dynamo České Budějovice remízovalo s Frýdkem Místkem 1:1.

Krajský přebor fotbalistů: Jindřichův Hradec - Milevsko 2:0, Dražice - Rudolfov 1:1, Katovice - Nová Včelnice 6:2, Olešník - Osek 6:0, Dačice - Želeč 1:3, Protivín - Hluboká 4:0, Třeboň - Sezimovo Ústí 2:1 a Táborsko - Čimelice 0:0.

A teď ještě fotbalová minirepublika dětí. V Jihočeském kraji se proháněli desetiletí šikulové. Až z dalekých Malacek dorazil a sázel góly Michal Belko. „Trávník tady v Budějovicích je vynikající, dobře se na něm hraje. Spoluhráč mi nahrál a já jsem to jenom doťukal do brány,“ řekl.

Čtěte také

autor: kaj
Spustit audio