Startuje Lipno sport fest. Lidé si mohou přijít zasportovat nebo si nechat poradit

17. srpen 2013

Známí olympionici, odborníci na výživu i různé druhy sportů. Ode dneška až do příští neděle je v Lipně nad Vltavou Lipno sport fest. Během festivalu si vyzkoušíte různé druhy sportů, zjistíte, co baví vaše děti, budete závodit a můžete na historické sportovní okamžiky zavzpomínat s olympioniky.

Známých olympioniků přijede několik. Kromě Kateřiny Neumannové, která Lipno sport fest spoluorganizuje, ještě mnozí další.

„Potkají absolutní českou špičky triatlonu. A co se týká Salomon horského běhu, který bude na závěr programu ve druhém týdnu, tam zas bude česká běžecká špička,“ říká Neumannová.

Lidé, kteří se akce zúčastní, se také budou moct o různých tématech poradit s odborníky. „Přijede Petr Havlíček, odborník na výživu nejen pro sportovce, ale pro každého aktivního člověka. V pátek bude mít dvě přednášky,“ upřesňuje Neumannová. Přijedou ale i odborníci na běhání a výběr obuvi a na cyklistiku.

Aktivně se do závodů zapojovat nebude. Až na jednu výjimku: „Závodit se mi tolik nechce, ale na dračí lodi si zazávodím ráda,“ dodává. Nejen Kateřinu Neumannovou můžete podpořit při závodech dračích lodí dnes od 11 hodin.

Sobotní den zakončí koncert studentských kapel a skupiny Laura a její tygři. Sportovní program doplněný kulturním pak pokračuje až do příští neděle.

Spustit audio