Sportovní klub Pedagog uvedl osobnosti do síně slávy

5. březen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítěz EGE Aquatlonu v Českých Budějovicích Jan Volár

Českobudějovický sportovní klub Pedagog uvedl do síně slávy významné osobnosti. Jihostroj čeká poslední zápas základní části. Na aquatlon přijelo 215 závodníků. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

V herně Pedagogu České Budějovice vstupovaly osobnosti do síně slávy. A všichni členové sportovního klubu zároveň pomáhali dvouleté Beátce, která se narodila s Teacher Collinsovým syndromem.

„Myšlenka uspořádat večer právě pro ni vznikla hlavně u členů našeho výkonného výboru a oddílu hokejbalu, za který dlouhodobě hraje druhou národní ligu přímo otec Beátky,“ vysvětlil předseda Pedagogu Přemysl Horák.

Na začátky klubu vzpomínal například Jan Budinský. „Mám radost, když dneska čtu v novinách, jak pokračuje mládežnický hokejbal, stolní tenis a tak dále,“ dodal.

Do síně sláby byli uvedeni dlouholetá guru oddílu volejbalu Marcela Kocourková, předseda oddílu stolního tenisu Pavel Kortus, František Lavička, který stál u založení oddílu hokejbalu, první a dlouholetý rozhodčí hokejbalu Antonín Žďárský a také Jan Zahradník, bývalý hejtman kraje, zakladatel oddílu košíkové a dlouholetý člen sportovního klubu.

Sportovní ozvěny výsledkově:

Motor České Budějovice bojuje s Havířovem ve čtvrtfinále hokejové WSM ligy. V sobotu vyhráli Jihočeši 4:1, v neděli ale prohráli 1:3. Stav série je 3:1 pro Motor, k postupu do semifinále jsou potřeba čtyři vítězné zápasy.

Vítězka EGE Aquatlonu v Českých Budějovicích Alžběta Hrušková

V Českých Budějovicích se o víkendu odehrál EGE Aquatlon, který kombinuje běh a plavání. Z vítězství se v hlavních kategoriích radovali Jan Volár a Alžběta Hrušková.

Ředitel závodu Rostislav Šimůnek průběh aquatlonu chválil. Soutěžilo 215 závodníků. „Říkal jsem, že když budeme mít dvě stě, tak budu moc spokojený. Všechno proběhlo hladce, lidem se to líbí a je to jeden z nejvíc navštěvovaných závodů českého poháru,“ řekl.

Tabulka:

Volejbalový Jihostroj v předposledním kole základní části zabral. Získal tři body, když porazil Kladno 3:0. K vítězství přispěl nejen proměněným mečbolem také osmnáctiletý mladík Marek Šotola. „Já už si hlavně držím ty taktické záměry z porady, jak je blokovat. Zkrátka jsem si říkal, že se do toho opřu a naštěstí to vyšlo,“ popsal.

Trenér Kladna Milan Fortuník hledal po zbytečně prohrané koncovce prvního setu pro své svěřence pojmenování: „Kdyby to bylo po dvaadvacáté hodině, tak bych řekl, co jsme. Prostě, odevzdali jsme koncovku prvního setu a potom už se nám hra rozsypala.“

Tabulka extraligy volejbalistů se vyvíjí zajímavě. Do závěru základní části zbývá poslední kolo a do čela se znovu vyhoupl Jihostroj s 55 body. Druhý je Liberec (53 bodů), třetí Karlovarsko (52 bodů) a čtvrté Kladno (také 52 bodů).

Čtěte také

autor: Kamil Jáša
Spustit audio