Splnit si sen, písničková pocta Jiřího Suchého básníkovi Vítězslavu Nezvalovi, otevírá druhé zastavení u semaforského Koncertu!

První říjnové Koncertní ozvěny od Tří lvů úzce navazují na ty předcházející, neboť se v nich vracíme, u příležitosti devadesátin veliké osobnosti české kultury, pana Jiřího Suchého, k výjimečnému semaforskému večeru.

Jednoho zářijového večera roku 2017 vystoupil Jiří Suchý, Jitka Molavcová a kapela divadla Semafor ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Celý program byl velmi vydařený, z uměleckého i emocionálního hlediska nezapomenutelný.

A je jen dobře, že upravený záznam je zachován na CD, které vyšlo následujícího roku ve spolupráci rozhlasového studia a divadla Semafor pod jednoduchým, ale příhodným názvem Koncert!, se zdůrazňujícím vykřičníkem na konci.

Čtěte také

O zvukovou stránku alba pečovali mistr zvuku Roman Kamba a Štěpán Škoch, mimochodem, někdejší člen skupiny Chinaski. Hudební režie, jakož i fotografická výprava byly záležitostí Petra Hanzlíka. A bylo mi velkou ctí, že jsem mohl tak trochu stát u zrodu tohoto semaforského alba a opatřit jej osobním komentářem.

Malý orchestr divadla Semafor tehdy u Tří lvů pod vedením pianisty Jiřího J. N. Svobody tvořili  saxofonista David Vrobel, kytarista Vladimír Vandrovec, basista Vít Fiala a bubeník Vratislav Placheta.

A jako první vám po rozhlasových vlnách pošleme možná méně známou skladbu z onoho českobudějovického rozhlasového koncertu, která je písničkovou poctou Jiřího Suchého básníkovi Vítězslavu Nezvalovi – Splnit si sen.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související