Spirulina obsahuje neuvěřitelné množství prospěšných látek. Seženete ji v prášku nebo tabletkách

Sladkovodní řasa spirulina, ačkoli je to ve skutečnosti sinice, po staletí byla a stále je velkým lidským spojencem. Například Aztékové ji pěstovali na jezerech Texcoco a dalších.

Spirulina je superpotravina s vysokým obsahem živin a bílkovin. Při přepočtu na váhu jich obsahuje mnohem více než hovězí steak. Zároveň má mocné léčebné účinky, podporuje uzdravení a rekonvalescenci z mnoha chronických potíží.

Tělu prospěšných látek je ve spirulině tolik, že je stěží uvěřitelné, že takový náklad na sobě nese jednobuněčný modrozelený organismus stočený do spirálky.

Pěstuje se v alkalických vodách v zemích s vysokou intenzitou slunečního záření. Známá je spirulina havajská a andská, pěstuje se také v Africe kolem Čadského jezera a na dalších místech.

Detoxikuje organismus od těžkých kovů

Evropa velké množství spiruliny dováží. Je dostupná v prášku, který můžeme přidávat do smoothie a šťáv, nebo je jednoduše slisovaná do malých tabletek, které se ráno nebo i během dne polknou a zapijí vodou.

Můžete to dělat pro doplnění nutričních látek, které vám chybí například kvůli vysokému stresovému zatížení, nebo spirulinu použijte jako součást řešení zdravotních problémů, zvláště těch chronických.

Tuto řasu využíváme zvláště pro její mocnou schopnost detoxikovat organismus od těžkých kovů. Můžete přidat účinky borůvky, mořské řasy dulse, zeleného ječmene a připravit velmi chutné borůvkové smoothie, které budete pravidelně popíjet.

Čtěte také

Podle medicínského média Antonyho Williamse je spirulina neuvěřitelným spojencem při přestavbě centrální nervové soustavy a odstraňování těžkých kovů, zvláště rtuti a toxické mědi z jater, reprodukční soustavy, střevního traktu, štítné žlázy a mozku.

Spirulinu lze s úspěchem použít na snížení hladiny cholesterolu, posílení imunitního systému, regulaci hladiny cukru v krvi, prevenci i zaléčení rakoviny, náchylnostem k infekcím, obnovení normální střevní flóry, pro prevenci aterosklerózy, onemocnění srdce a anémie.

Pravidelná konzumace zlepšuje hmotnost, BMI a pomáhá proti vysokému krevnímu tlaku. Může být výrazně nápomocna při řešení srpkovité anémie, funguje dobře při hepatitidě typu C a stoprocentně zlepšuje inzulinovou rezistenci.

Při výzkumech spirulina rychle a efektivně zlepšovala stav podvyživených dětí, výrazně pomáhala při únavě u mužů a chránila před toxickým účinkem antibiotik.

Spustit audio

Související