Špetka prevence je lepší než kilo léčby, říká farmaceutka, která lékárnu změnila na Přírodní apatyku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivana Haldová vystudovala farmacii, ale nakonec svou lékárnu zavřela a změnila ji na Přírodní apatyku
0:00
/
0:00

Ivana Haldová tvrdí, že lidé se často snaží přenést zodpovědnost za své zdraví na lékaře. Ze zkušeností ale dobře ví, že pokud člověk podpoří samouzdravovací schopnost svého těla bylinkami a přírodními prostředky, má šanci být opravdu zdravý.

„Jsem přesvědčena o tom, že špetka prevence je lepší než kilo léčby,“ říká farmaceutka, která před rokem zavřela svou lékárnu a změnila ji na Přírodní apatyku.

Ivanu Haldovou vždy bavilo pomáhat druhým. Vystudovala farmacii a v roce 1991 nastoupila do lékárny v Horní Plané. Když viděla, jak k ní pacienti přicházejí s recepty na léky se stále silnějším složením a jejich zdravotní stav se často nelepší, začala se zajímat o alternativní cesty.

Záda bolí člověka i koně stejně, říká terapeutka Petra Zelmer

Terapeutka Petra Zelmer z Českých Budějovic

Každého z nás určitě občas něco bolí a hledáme pomoc. Jak tvrdí českobudějovická terapeutka Petra Zelmer, pohybové problémy mají nejen lidé, ale i koně nebo psi.

I díky studiu u známého bylinkáře a léčitele Jiřího Janči se postupně začala věnovat fytoterapii neboli využití léčivých rostlin. Dnes pracuje nejen s recepturami svého učitele, ale vytváří si i vlastní.

S pomocí jedné klientky se také dostala  do televizního pořadu Kouzelné bylinky, kde předává zkušenosti. Ve své Přírodní apatyce sama míchá a vyrábí bylinkové směsi, masti i tinktury.

„Pochopila jsem, že lékař sice léčí, ale příroda uzdravuje,“ dodává.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související