Sobota: Poprvé v kině

11. červen 2016

Pamatujete si, kdy jste poprvé seděli v kině a sledovali černé pohyblivé obrázky? Kde to bylo? A pamatujete si, jaký byl váš první film a zážitek? Chodili jste také do letního kina? A pokud jste milovníky filmů, navštěvujete multiplexy? Co říkáte na chroupání popcornu a občasné hlasité glosování děje některých diváků? A máte rádi filmy dabované nebo s titulky?

Film je fenomén, i když se říkalo, že začátkem televizního vysílání má namále, nestalo se to. O tom svědčí třeba návštěvnost festivalu v Karlových Varech. I když je pravda, že řada milovníků filmů dává přednost klidu domova a moderní velkoplošné TV obrazovky a to nejen proto, že mnozí diváci se v kině chovají právě jako doma, hlasitě glosují a chroupají dobroty a ruší ostatní.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová