Sobota: Moje první zaměstnání

4. červen 2016

Jak vzpomínáte na své první zaměstnání? Byl pro vás těžký nástup do práce po vysoké, nebo střední škole? Nebo možná jste začali pracovat ještě dříve? Bylo pro vás náročné přizpůsobit se pracovnímu režimu? A bylo v době vašeho nástupu do prvního zaměstnání těžké práci vůbec sehnat?

Nástupem do prvního zaměstnání se život člověka rapidně změní. Studenti se často těší, že už je nečekají žádné domácí úkoly a stres před zkouškami, žádné nudné přednášky a mnoho usilovných let bez peněz, žádné biflování tlustých skript a výroba taháků.

Na druhou stranu zábava o přestávkách s přáteli je u konce, s mnohými už se neuvidíte. Už si nemůžete dovolit prostě nepřijít na přednášku, když se vám nechce vstávat - nastoupí přísný režim, kterého se člověk musí držet, aby si místo udržel. Nastoupí nová autorita v podobě nadřízených, které musíme chtě nechtě poslouchat.

Také ale nástupem do práce získáme nové přátele v podobě kolegů, staneme se - snad - finančně nezávislými. A platilo dříve a platí stále, že je velmi důležité, jakou nohou do zaměstnaneckého stavu vkročíme. Pamatujete ještě, jak se vám nastupovalo do prvního zaměstnání?

autor: zos
Spustit audio